לא ביקרתם עדיין בחדר מלח? זה הזמן לנסות!

אם גם אתם מתעניינים בעולם הרפואה האלטרנטיבי, וודאי גם אתם שמעתם על חדר מלח. למעשה, מדובר באחד מהטרנדים החמים ועדות לכך ניתן למצוא בביקוש ההולך וגובר, בייחוד בשל המודעות לסגולות הבריאותיות כמו גם הנפשיות המיוחסות לחדר מלח, בייחוד בכל הקשור להתמודדות עם בעיות נשימה כמו גם מערכת חיסונית מוחלשת. בשביל לסייע לכם לקבל את כל המידע ובהתאם לכך גם לתאם תור לביקור, החלטנו להציג את כל המידע שחשוב לדעת בנוגע לחדרי מלח ולהשפעה החיובית אותה ניתן לקבל בזכות טיפול אלטרנטיבי משלים.

חדר מלח – כל מה שרציתם לדעת

עדויות ראשונות לשימוש במלחים ניתן למצוא עוד לפני כאלפי שנים, כאשר בתרבות האינדיאנית נהוג היה לטפל בלוחמים באמצעות שהייה במכרות המלח. בהמשך, גילו חוקרים כי עובדים במכרות המלח סובלים פחות מבעיות נשימה, בעקבות החשיפה הישירה למלחים. בעקבות התגובות האוהדות התחילו גם כאן רבים רואים בחדר מלח פתרון מתחום הרפואה האלטרנטיבית, ועל כן בשל הביקוש החלו גם כאן בישראל להקים חדרי מלח שזוכים לביקוש אדיר מצד מבוגרים כמו גם בני נוער וילדים אשר רואים בביקור הזה כחלק בלתי נפרד מניצול של עולם הרפואה האלטרנטיבי לטובת יצירה של אורח חיים בריא ומאוזן.

בין היתרונות המיוחסים לביקור בחדר מלח ניתן למנות בין היתר את חיזוק המערכת החיסונית, שחרור של ליחה, התמודדות עם בעיות נשימה כמו למשל שפעת, ברונכיטיס ונזלת כרונית וכן מצבי סטרס. כאשר אנו מתייחסים לחדר מלח הכוונה היא לשהייה בחדר המצויד בכמויות גבוהות מאוד של מלחים אשר חודרים לדרכי הנשימה, כך שניתן לא רק לנצל את היתרונות אותם ציינו אלא גם לשאוף אוויר נקי, בייחוד בעידן שבו רבים סובלים מאלרגיות כמו גם בעיות במערכת הנשימה בעקבות זיהום אוויר גבוה.

 

 

חיזוק המערכת החיסונית – קל ופשוט יותר מאי פעם

הנגישות הגבוהה לחדרי מלח הובילה למגמה מסקרנת בעולם הטיפול האלטרנטיבי שזכה עד לפני מספר שנים להרמת גבות וכעת מהווה חלק בלתי נפרד בהתמודדות עם בעיות נשימה לצד חיזוק המערכת החיסונית. אם אתם נוטלים באופן קבוע תוספי מזון כמו גם מקפידים על פעילות גופנית סדירה, אין ספק כי ביקור בחדר מלח מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם ליצור חיזוק נוסף בעקבות חשיפה לרסס של נתרן וכלור אשר מנקים ביסודיות את מערכת הנשימה.

האם ביקור בחדר מלח מתאים לכולם?

התשובה היא בהחלט כן. מאחר והנגישות לחדרי מלח היא גבוהה, ניתן בהחלט לנצל את חדרי המלח לטובת עידוד תהליך ההחלמה הטבעי של הגוף כמו גם התמודדות עם נזקי עישון, שיעול כרוני, נזלת, שפעת או תחושה כללית ירודה. החדרים עצמם מעוצבים בטוב טעם וכוללים גם כורסאות, פינות ישיבה וכן מרחב נעים לשהייה, כאשר ניתן בהחלט לנצל את השהות בחדר גם לטובת יצירה של זמן איכות עם בני המשפחה או בני או בנות הזוג. בעקבות הביקוש עתידים להיפתח ברחבי הארץ חדרי מלח נוספים, ניתן בהחלט לומר כי אנו בפתחו של עידן חדש בתחום הרפואה האלטרנטיבי שמצליח ליצור בעבור רבבות ישראלים יכולת לפעול גם בפן של קבלת טיפול קונבנציונלי לצד קבלת טיפול משלים.

לסיכום

אם גם אתם שמעתם על חדרי מלח, זה הזמן להצטרף למגמה ובהתאם לכך להוביל לניצול היתרונות המיוחסים למלח לטובת הבריאות שלכם כמו גם של בני המשפחה. חשוב לזכור כי עדיין אין הוכחה חד משמעית לגבי ההשפעה של ביקור בחדר, אולם מהתגובות המצוינות עולה כי מדובר בטיפול משלים נהדר, ללא תופעות לוואי.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות