כדאי שתכירו: משרות הייטק מבוקשות

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בביקוש לעובדים בתחום ההייטק. אם גם אתם רוצים להתברג בחברת הייטק ולעבוד במשרה יוקרתית עם משכורת יפה, אנחנו ממליצים לכם להכיר את המשרות שנציג במאמר זה.

שירותי noc

Noc הוא למעשה מרכז שתפקידו לאתר תקלות ברשת ולתקן אותן. תפקידם של אנשי noc הוא לעקוב אחר המתרחש ברשתות, לזהות כל פעילות חריגה ולהגיב במהירות בהתאם לנהלים שנקבעו מראש. על מנת לעסוק בתחום הזה תצטרכו לעבור קורס מקיף שיספק לכם את כל הכלים שאתם צריכים על מנת לאתר תקלות רשת ולתקן אותן במהירות. בתחום זה התשלום הוא ברוב המקרים פר שעה ובממוצע תוכלו להרוויח כ-45 ₪ לשעה, תלוי כמובן בחברה שבה תעבדו ובוותק שלכם. בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בדרישה לאנשי noc ואם אתם מחפשים תחום מבוקש כדי להשתלב בו, אין ספק שזה יכול להיות התחום הנכון עבורכם.

בודקי תוכנה

בשנים האחרונות יש ביקוש אדיר לבודקי התוכנה, או בשמם המקצועי אנשי QA. תפקידם של בודקי התוכנה הוא לבצע את כל הבדיקות על מנת לוודא שהמוצר, הפיצ'ר או הגרסה שהחברה מעלה לאוויר עולים ללא באגים. בניגוד לעבר, כיום רוב הבדיקות מתבצעות בצורה אוטומטית והעבודה עצמה נוחה ויעילה מאד. על מנת להיות בודקי תוכנה אתם צריכים לעבור קורס QA ואין צורך בלימודים אקדמאים מלאים. השכר ההתחלתי בתחום הוא כ-10,000 שח לבודק תוכנה מתחיל וככל שתתקדמו בסולם הוותק כך השכר שלכם יהיה גבוה יותר. לדוגמא, כמנהלי צוות של בודקי תוכנה תוכלו להגיע לשכר של 16,000 ₪ ואף יותר מזה.

 

 

מנהלי מוצר

מנהל המוצר אחראי על מוצר כל שהוא שהחברה שבה הוא עובד מייצרת. בתחום ההייטק אנחנו מדברים ברוב המקרים על מוצרים טכנולוגיים, כאלה שמטרתם לספק מענה ללקוח. בין השאר אנחנו מדברים על מוצרים כמו מערכות טכנולוגיות מתקדמות, אפליקציות, תוכנות שונות ועוד. מדובר בתפקיד מאתר מאד שדורש ממנהל המוצר לנהל ממשקים מקצועיים ארגון ולרתום אותם לעשייה, גם אם לא נמצאים תחת ניהולו הישיר של מנהל המוצר. בתחום של ניהול המוצר מה שחשוב לחברות זה הניסיון שלכם ולא באמת משנה להן איפה למדתם. לכן, תוכלו לקחת קורס ניהול מוצר ולהתחיל באיזו שהיא חברה שתסכים לקחת אתכם ללא ניסיון. מנהל מוצר מתחיל יכול להרוויח כ-13,000 ₪ וכמובן שככל שהוא יהיה ותיק יותר, כך השכר שלו יעלה בהתאם.

מפתחי תוכנה או חומרה

כאן אנחנו כבר מדברים על תחום מקצועי שדורש לימודים והתמקצעות, אחרי הכל אתם נדרשים לפתח הלכה למעשה את המוצר או האפליקציה שאתם אמונים עליה. אז כן, מפתח תוכנה או חומרה הם אחד מהתפקידים היוקרתיים ביותר שיש כיום בהייטק והדרישה למפתחים היא פשוט מטורפת. בתחום הזה תוכלו למצוא גם לימודי תעודה וגם קורסים שונים, בסופו של דבר מה חשוב לחברות ההייטק זה שתוכלו לכתוב ברמה גבוהה ובצורה מסודרת, כך שכל אחד שעוסק בתחום יוכל להבין אותו. מפתח תוכנה מתחיל יכול להרוויח שכר של כ-22,000 ₪ וככל שהוא יעלה בסולם הוותק, כך השכר שלו יעלה בהתאם, זה יכול להגיע גם לאזורים של 60,000 ₪ ויותר. מכיוון שמדובר במשרה מבוקשת ביותר, תמיד תוכלו לעשות משא ומתן עם החברה על התנאים שלכם ולהתמקח מכיוון שירצו אתכם מאד.

לסיכום

אם אתם רוצים להתברג בחברת הייטק ולעבוד במשרה יוקרתית שגם תאפשר לכם להשתכר יפה, אתם צריכים להכיר את המשרות שסקרנו במאמר זה.

נגישות