יעדי התיירות הסודיים בישראל: כל הלוקיישנים שלא הכרתם

ישראל היא אומנם מדינה קטנה אבל היא מציעה למבקרים מהארץ כמו גם מהעולם שפע של לוקיישנים יפהפיים לטובת טיול והירגעות. למעשה, במקום לסגור טיול באחד המקומות העמוסים ביותר אפשר בהחלט לנסות לפתוח קצת את הראש (ואת המפות) ולאתר מקומות מקסימים שישמחו לארח אתכם. מהם הלוקיישנים שאותם אתם לא מכירים ומהווים פנינה של ממש בעבור תיירות פנים וחוץ? להלן סקירה אותה הכנו במיוחד בעבורכם, רגע לפני הטיול:

עין נזם

בסמוך לקיבוץ שדה אליהו ממוקם מעיין יפהפייה וסודי למדי שרק המקומיים מכירים, והגיע הזמן שגם אתם. מדובר במעיין טבעי שמאפשר לכם לנוח, להתרווח ואפילו לשחות במעיין טבעי שנמצא בסמוך לחורשה, ועל כן הוא מהווה מקום יפהפייה שבו ניתן לבלות כאשר מגיעים לאזור בית שאן – במקום להגיע לחאן העמוס.

נחל קינה

נחל קינה הוא נחל שאורכו כ 8 ק"מ ונמצא בסמוך לכניסה לעיר ערד. לאחר תקופת החורף הנחל מתמלא במים עד לגובה של 2 מטרים והוא מהווה מקום נעים ושלו בעבור  מטיילים שרוצים לחפש שקט אבל גם טבע פראי. בסמוך לנחל ישנו שביל שמוביל לשמורת טבע יפהפייה ועל כן מדובר באזור שהוא בגדר חובה לטיול בארץ, בייחוד לאור היותו מקום שאליו רבים לא מגיעים, וחבל שכך.

יעדי התיירות הסודיים בישראל: כל הלוקיישנים שלא הכרתם

מערות סמך

אחת האטרקציות הבולטות באזור הדרום הוא מערכות סמך, גן לאומי הממוקם בין שני המושבים לכיש ונועם. מדובר בלוקיישן המאפשר לכם ללכת ברגל או להתנייד באמצעות אופניים, כאשר מעבר לאטרקציה הבולטת שהיא כמובן המערות שאליהן ניתן להיכנס ולצפות בכוכים קטנים אשר חצובים בסלע אלא גם בזכות המאהל הבדואי הממוקם כ 100 מטר מהמערה. אירוח בדואי אותנטי לצד טיול רגלי בתוך המערה הוא ללא ספק מתכון מעולה בעבור טיול בלתי נשכח.

נחל עיון

ליד המושב מטולה בצפון הארץ נמצא נחל עיון – נחל שוצף שהזרימה בו היא חזקה לאורך כל ימות השנה. מדובר באתר טבע עוצר נשימה בו ניתן להשתכשך במים כמו גם לטייל באזור שנחשב לאחד היפים בישראל, כאשר לפני מספר שנים הוכרז האזור כשמורת טבע. הכניסה לנחל בתשלום אולם ניתן בהחלט לומר כי מדובר בחוויה תיירותית יוצאת דופן בעבור משפחות וזוגות שמגיעים לבקר באזור.

בית הכנסת ברעם

בית הכנסת העתיק ברעם ממוקם בגן הלאומי ברעם ממוקם באזור הגליל המערבי ונחשב לפנינה אדריכלית של ממש. בית הכנסת נבנה עוד בתקופה הרומית ועבר תהליך שימור מוקפד שבמסגרתו תוכלו לבקר בבית הכנסת אבל גם בשמורת הטבע הסמוכה אליו, במקום יפהפייה ופסטורלי.

לסיכום, באמצעות הסקירה אותה הצגנו לכם כאן תוכלו גם אתם לטייל במקומות קסומים וסודיים שלא רבים מכירים, והגיע הזמן שכן, כל זאת מתוך מטרה לנצל את נופי הארץ לטובת טיול.

נגישות