כל מה שרציתם לדעת על גוג'י ברי ולא העזתם לשאול

אם עד לפני מספר שנים היכולת לבצע רכישה של מזון הנחשב כ"סופר פוד" היה מוגבל וכמעט בלתי קיים, כיום התמונה השתנתה לחלוטין בזכות חנויות מובילות אשר החלו לשווק לציבור מזון איכותי, בריא ובעל סגולות בריאותיות נרחבות. אחד מהפירות המובילים בקטגוריה הזו וכזה שזוכה לביקוש אדיר הוא הג'וג'י ברי שנחשב למזון על בזכות ריכוז עשיר של סידן, ברזל, ויטמין C כמו גם חומצות אמינו המצויים בתוך הפרי ואשר הופכים אותו לאחד מהפירות המובילים בקטגוריה הזו. אם גם אתם רוצים ליצור בחיים שלכם well being מבחינה תזונתית, אין ספק כי זה הזמן ללמוד אודות הפרי הקטן שמצליח לכבוש את העולם ולא בכדי.

גוג'י ברי – כל מה שרציתם לדעת

ככל שהמודעות הציבורית בנוגע לאורח חיים בריא עולה, כך הביקוש לרכישה של מזון על עולה. בהתאם למגמה הזו, אין זה מפתיע כי פרי הגוג'י ברי הפך לאחד הפירות המבוקשים ביותר וזאת בשל הריכוז המצוין של מינרלים כמו גם ויטמינים אשר תורמים באופן משמעותי לחיזוק מערכת החיסון, אך לא פחות מזה גם לעורר את רמת האנרגטיות והריכוז, כאשר גיבוי להשפעות הבריאות ע"י שורה ארוכה של מחקרים אשר מצאו כי הקפדה על שילוב של מזון על כמו גוג'י ברי בתפריט יכול לסייע מאוד לטובת יצירת אורח חיים בריא, וזאת בשל הסגולות הבריאותיות של הפר אותו אפשר לשלב ביוגורט, שייקים או לאכול אותו כאשר הוא טרי. למעשה, השימוש בפרי הזה לצרכים בריאותיים נעשה עוד לפני אלפי שנה בסין, בשל התכונות הבריאותיות שלו אשר הן בעלות קשר ישיר להגנה על הגוף בשל נוגדי החמצון המצויים בתוך הפרי. גוג'י ברי הוא סופר פוד ועל כן נהוג להשתמש בפרי הזה כתרופה וזאת ע"י מיצוי של הפרי לטובת טיפול בהפרעות בכבד כמו גם במערכת החיסון ואילו בעולם המודרני כמו גם כאן בישראל נהוג לאכול את הפרי כאשר הוא יבש.

מהם היתרונות של הגוג'י ברי?

מעבר להגנה על מערכת החיסון, בארצות המזרח כמו סין ותאילנד נהוג לאכול את הפרי לטובת שיפור היכולת המינית כמו גם שיפור מצב הרוח והאנרגיה. זאת ועוד, מחקרים שנערכו בתחום מזון העל וספציפית גוג'י ברי מצאו כי הוא יכול לסייע לטובת בריאות העור, עיכוב תהליך ההזדקנות המוקדמת, חיזוק מערכת החיסון, הפחתת הכולסטרול כמו גם תורם לשיפור מערכת העיכול ובהתאם לכך גם ירידה במשקל. בהקשר התזונתי, לא ניתן להתעלם מהריכוז הקלורי הנמוך – רק 36 קלוריות ל-10 גרם של הפרי, ועל כן מדובר במזון על שיכול בהחלט לסייע לכם לטובת יצירה של אורח חיים בריא ומאוזן. בעקבות המחקרים כמו גם חנויות טבע אשר החלו לשווק את הפרי הזה לקהל הרחב, ניתן בהחלט לומר כי ניצול של היתרונות הבריאותיים מהווה הזדמנות מצוינת בעבור כל אחד ליצור איכות חיים משופרת וטובה יותר מאי פעם, בייחוד בעידן המודרני.

כל מה שרציתם לדעת על גוג'י ברי ולא העזתם לשאול

לסיכום

פרי הגוג'י ברי נחשב לפרי בעל סגולות בריאותיות עצומות, ועדות לכך ניתן למצוא בשימוש הקבוע של הפרי בתרבות המזרח וכעת גם כאן בישראל. בעבור מבוגרים כמו גם בני נוער וילדים שרוצים ליצור איכות חיים משופרת, שילוב של הפרי בתפריט היומי יכול לחולל הבדל עצום בהרגשה כמו גם בתפקוד, ועדות לכך ניתן למצוא בביקורות המצוינות מצד נסיינים שכבר החלו לשלב את הפרי במזון או בשייק, כחלק מניצול מקסימלי של הפרי והריכוז הגבוה של המינרלים, ויטמינים, סיבים תזונתיים וכן נוגדי חמצון המצויים בו ואשר מאפשרים ליצור שינוי ממשי בהרכב התזונתי ובהתאם לכך גם באיכות החיים.

נגישות