סוד כמוס: טיפים שישנו את כל מה שידעתם על עולם האפייה

עולם האפייה

עולם האפייה הוא עולם מרתק שמשלב בין דיוק מקסימלי לבין יצירתיות פורצת דרך. אם עד לפני מספר שנים עולם זה היה שמור בעיקר בעבור אופים מקצועיים, כיום ניתן להבחין בשינוי מגמה אשר במסגרתו יותר ויותר אנשים בוחרים להפשיל שרוולים ולאפות בבית – ממש כמו מקצועניים. יחד עם זאת, אפייה היא לא עסק פשוט וצריך מיומנות בשביל להגיע לתוצאות מעולות. בשביל לסייע לכם ליצור את המאפים הטובים ביותר, להלן מספר טיפים שישנו את כל מה שידעתם על עולם זה. מוכנים? בואו נתחיל!

שימוש בתמציות טעם

אופים מקצועיים נוטים להשתמש בתמציות טעם בשביל להעצים את המאפה מבחינת הטעמים. יש כמה סוגים של תמציות טעם לשימוש באפייה, כאשר מעבר להיותן תמציות איכותיות ניתן בהחלט להשתמש בהן גם לטובת "צביעה" של מאפה או מתן ריח ארומטי משגע שיתפשט בכל המטבח. מדובר בטריק פשוט אבל אפקטיבי מאוד הן מבחינת התוצר הסופי והן מבחינת הטעם.

קיפול באמצעות קערה גדולה

טכניקה ידועה בעולם האפייה היא קיפול של תערובות (כאשר טכניקה זו משמשת רבות להכנת עוגות בחושות). הסוד הוא לקפל את התערובת בתוך קערה גדולה ככל האפשר, וזאת מתוך מטרה למנוע מצב שבו התערובת שלכם נשברת או כאשר הנפח של התערובת יורד בעקבות קיפול אגרסיבי מדי. שימו לב כי הפעולה של הקיפול צריכה להתבצע בצורה עדינה ככל האפשר וכן מספר הקיפולים צריך להיות מועט ככל האפשר. בנוסף, שימו לב כי אם אתם מערבבים תערובות שונות של חומרים הן צריכות להיות באותה הטמפרטורה בדיוק.

שימוש בקיסם

על מנת לבדוק כי העוגה שלכם מוכנה, רצוי להשתמש בקיסם ולהכניס אותו לתוך העוגה כעשר דקות לפני סיום האפייה. במידה והקיסם רטוב המשמעות היא שהעוגה עדיין לא מוכנה וזקוקה לעוד זמן בתנור, ואילו מדובר בפירורים יבשים – העוגה שלכם מוכנה. טכניקה זו היא טכניקה פשוטה וקלה שכל אחד יכול ליישם לטובת אפייה מוצלחת.

נייר אפייה רטוב

כאשר אתם משתמשים בנייר אפייה לטובת הבסיס של עוגה או מאפה, רצוי להזליף שתי טיפות מים על הנייר בכדי למנוע מנייר האפייה לזוז כאשר אתם מזליפים את התערובת לתוך תבנית האפייה. המים הם למעשה דבק טבעי שימנע מהדף לזוז ועל כן מדובר בטכניקה קלה שתסייע לכם ליצור תהליך אפייה מהיר ויעיל.

הדלקת התנור מראש

לפני שאתם מתחילים באפייה עדיף להדליק את התנור מראש, מתוך מטרה לאפשר לו להתחמם ולהתחיל את פעולת האפייה באופן מידיי. ברוב המתכונים מצוין מראש טמפרטורות האפייה אולם מאחר וכל תנור הוא שונה מבחינת ההספק שלו הדרך הטובה ביותר למנוע תקלות כמו גם להיצמד למתכון היא באמצעות חימום מראש של התנור לטובת פיזור החום בצורה אחידה ותקינה.

היצמדות למתכון

בעולם האפייה דיוק הוא המפתח ליצירה של מתכונים מוצלחים. היצמדו למתכון ואל תנסו לעגל את הכמויות או המידות, מאחר וכל סטייה ולו הקטנה ביותר עלולה להוביל לכישלון חרוץ. אם אתם מתקשים בביצוע המתכון רצוי להיכנס לאתרים כמו יוטיוב אשר מהווה כר פורה של ידע כמו גם סרטונים שמציגים לכם צעד אחר צעד כיצד לבצע את התהליך בצורה נכונה ועם תוצר מוגמר משובח.

לסיכום, באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן גם אתם תוכלו לשכלל את יכולות האפייה וליצור בעבודת יד מאפים, עוגות ועוגיות שיגרפו מחמאות. כל מה שצריך הוא חומרי גלם איכותיים, טכניקה טובה ומיומנות אותה צוברים לאורך הדרך – כחלק מיצירת גרף שיפור המתבצע בעולם מתקדם, יצירתי ומעניין כמו עולם האפייה.

נגישות