עמותת לב ונפש עושה עבודת קודש: הכירו את תרומתו של הארגון לילדים בעלי צרכים מיוחדים

עמותת 'לב ונפש' היא עמותה שעומדת לצידם של אלפי ילדים מתמודדי נפש ובעלי צרכים מיוחדים, וגם לצידם של משפחותיהם. העמותה מלווה ותומכת באופן שוטף באותם הילדים הזקוקים לתמיכה מתמדת, לחיזוק, למילה טובה ולפעילויות שישכיחו להם את השגרה המעיקה והשוחקת. כי ילדים שהם מתמודדי נפש נאצלים להתמודד עם קשיים אינסופיים בשגרת היומיום שלהם, וכך גם משפחותיהם. אז הנה כל מה שחשוב שתדעו על העמותה, ועל פועלה.

עמותת 'לב ונפש', מה חשוב לדעת?

העמותה מסייעת לילדים עם צרכים מיוחדים ומעניקה עזרה לילדים ובני משפחותיהם של חולים במחלות נפש, תוך שילוב בקהילה, הקלה על התמודדות עם בעיות נפשיות ורגשיות, תעסוקה לנוער, ריפוי ועיסוק והבראה לילדים ונוער. להלן מספר פעילויות לדוגמא שביצעה שעמותת לב ונפש מיני רבות:

עמותת לב ונפש מפעילה מחנה חנוכה

בחנוכה האחרון, העמותה יצא במחנה חנוכה המיועד לילדים ולמשפחותיהם. הכלל פעילויות רבות והמון שמחה אמיתית לילדים. המחנות של לב ונפש תורמים לחיזוק הקשר ביל הילדים וההורים, ומספקים עבורם רגעים משמחים ובלתי נשכחים!

 

 

פעילויות חגי תשרי של עמותת לב ונפש

תקופת החגים היא תקופה מאוד אינטנסיבית, במיוחד לילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם. מדוע? מהסיבה הפשוטה, ביומיום אותם ילדים נמצאים במסגרת מסוימת, אך בחגים הם נמצאים בבית, עם הוריהם, מה שאומר שההורים צריכים לקחת חופש מהעבודה כדי להיות איתם, שהות לא פשוטה בכלל, וללא ליווי מקצועי גם ההורים יכולים ללכת לאיבוד. לכן, עמותת לב ונפש יוצאות במגוון רחב של פעילויות בתקופת החגים להורים ולילדים כאחד, כמו למשל: טיולים חווייתיים לילדים עם צרכים מיוחדים בחג הסוכות, יוצאים לשמח את הילדים במחלקות הפסיכיטאריות ברחבי הארץ, מקיימים סדנאות יצירה להורים ולילדים, יוזמים ערב נפרד להורים בו הם יכולים לפרוק את שעל לבם ולהיפגש עם הורים החווים חוויות דומות ועוד.

מחנות הבראה ונופש של עמותת לב ונפש

במחנות ההבראה והנופש של העמותה הנמשכים שלושה ימים, צוות המדריכים ואנשי הצוות של העמותה, בשיתוף צוות רפואי ואחיות מוסמכות, מבלים עם עשרות ילדים מתמודדי נפש ובעלי צרכים מיוחדים. במסגרת המחנה הילדים חווים חוויות מרגשות ומעצימות, שבשל מצבים לא יכולים לחוות בשום מקום אחר, בשונה מילדים רגילים. מחנות ההבראה מעניקות גם להורים את האפשרות לראות את ילדיהם פורחים ונהנים, מה שגורם להם לשקט ושלווה.מעדויות של הילדים, ההורים והצוותים הרפואיים המחנות הללו משפרים באופן מדהים את מצבם של הילדים והם תמיד חוזרים מהם מחוזקים ועם אנרגיות טובות, מחנות אלו מלווים את הילדים שנים קדימה והם תמיד זוכרים אותם בשמחה ובאהבה.

יום כיף לילדים מיוחדים מטעם עמותת לב ונפש

מעת לעת, העמותה יוצאת בימי כיף לילדים מיוחדים, במסגרתם הם מספקים לילדים כל מה שהם זקוקים לו, כגון: ארוחות מזינות, פעילויות נהדרות, סדנאות מרגשות ועוד. בעזרת ימי הכיף הללו הילדים זוכים לשבירת שגרה נהדרת. ימים אלו מעניקים לילדים חוויות בלתי נשכחות המותאמות באופן מדויק לצרכיהם  של הילדים.

פעילות 'לב ונפש' בתקופת הקורונה

אז נכון שלמזלנו תקופת הקורונה כבר מאחורינו, אבל עדיין ראוי לציין את הפעילות הנפלאה של העמותה גם בזמנים קשים אלו. במהלך הקורונה מתנדבי העמותה יצאו בתוכנית פעולה עשירה במיוחד לשמח את הילדים. במסגרתה הם חילקו לילדים ערכות יצירה וצעצועים, חיזקו את שיתוף הפעולה עם בתי החולים הפסיכיאטרים, תוך סיוע וליווי הילדים המאושפזים, חולקת סלי מזון למשפחות שהיו זקוקות לכך ובנוסף חילקו ערכת פינוק לצוותים הרפואיים במחלקות הפסיכיאטריות ובבתי החולים שעשו מעל ומעבר בתקופה הזו.

בשורה התחתונה,

העמותה עושה עבודת קודש, היא מחזקת ומלווה ילדים בעלי הפרעות נפשיות ואת משפחותיהם, שכל-כך זקוקים לתמיכה ולחיבוק הזה, בזכות העמותה הם יודעים שתמיד יש להם על מי לסמוך וממי לקבל מענה ואין דבר חשוב מזה!

נגישות