רוצים להתקין פאנלים סולאריים על הגג? בדקו את פוטנציאל ייצור החשמל עם מחשבון סולארי

בשנים האחרונות אנו עדים לשני תהליכים מעניינים ביותר שחוצים גבולות של יבשות ועמים. הראשון תהליך של חיפוש השקעות כאלו ואחרות על ידי אנשים צעירים, מתוך הבנה כי בעידן שלנו עבודה מסודרת וקבועה היא איננה ערובה לביטחון כלכלי. התהליך השני הוא המגמה הירוקה, כאשר יותר ויותר אנשים פרטיים מבינים את החשיבות של חיים ברי קיימא ושמירה על הסביבה שלנו למען הדורות הבאים. מה שמעניין זה שבהרבה מקרים שני הדברים הללו משתלבים בצורה פשוט מצוינת. יש לא מעט דוגמאות, אך אין ספק כי הדוגמא המובהקת ביותר היא האפשרות של התקנת פאנלים סולריים על גג הבית לייצור חשמל עצמי. בשלב הזה רבים מוצאים עצמם מעט מבולבלים כשאין להם ממש מושג אם זה משהו שניתן לעשות. למרבה המזל לא מדובר על בדיקה מורכבת וישנו כלי פשוט שנקרא מחשבון סולארי שעוזר לנו להבין בדיוק את זה. בואו ננסה להבין מה זה בדיוק הכלי הזה ונרחיב בכמה מילים על היתרונות של פאנלים סולריים ביתיים.

מהו מחשבון סולארי?

אז איך יודעים בעצם אם בית מסוים הוא מועמד מתאים להתקנת מערכת סולארית ביתית? ובכן, התשובה תלויה בכמה פרמטרים עיקריים שהם גודל הגג (כלומר, כמה לוחות נוכל להתקין), הכיוון אליו הגג הפונה (האם הוא מקבל הרבה או קצת שעות בשמש ביום) ועד כמה מדובר באזור שטוף שמש (למרבה הנוחות אנחנו חיים במדינת ישראל, כך שבעניין הזה אפשר להתקין מערכת סולארית כמעט בכל מקום בארץ). מחשבון סולארי הוא למעשה כלי חכם שיעזור לכם להבין האם זה יכול להתאים לכם גם לכם. אתם מזינים את הנתונים הבסיסיים ומקבלים מידע מדויק למדי לגבי ההתכנות הראשונית של התקנת מערכת ולגבי העלות המשוערת.

כמובן, קחו בחשבון שהצעת המחיר הסופית ובכלל האפשרות להתקנת מערכת זה משהו שתקבלו רק אחרי בדיקה פיזית של בעלי מקצוע, אך בגדול המחשבון הזה יודע לספק תמונה כללית די טובה במידה ותזינו פרטים מדויקים.

 

 

למה להתקין מערכת סולארית?

השאלה הטובה יותר היא למה לא? מערכת סולארית היא למעשה מערכת לוחות הממירים את אור השמש לכדי אנרגיה חשמלית (שהיא גם אנרגיה מתחדשת). כך למעשה אנו מייצרים בעצמנו את החשמל שבו נשתמש בבית. המערכת עולה כל עשרות אלפי שקלים בדרך כלל, ועם החלוקה לתשלומים וחשבון החשמל שרוב נחסך במלואו מהרגע הראשון, התמונה מתאזנת. אחרי שמסיימים לשלם על התקנת המערכת, נהנים מחיסכון נטו של חשבון החשמל. כמובן שפעם לפעם עולה צורך בעבודות תחזוקה בעלות מסוימת, אך המחיר שלהן הוא זניח ועדיין מדובר על חיסכון יוצא מן הכלל.

מעבר לכך שווה לדעת שישנם מצבים בהם המערכת שלנו תייצר יותר חשמל ממה שאנו צריכים. במקרים הללו חותמים על הסכם עודפים מול חברת החשמל, כלומר מוכרים את החשמל שאנו מייצרים ומתחילים לייצר הכנסה פאסיבית חודשית. לא רע נכון?

ואם כל זה לא מספיק, כשאנו עושים את המהלך הזה אנו תורמים הלכה למעשה לעולם נקי יותר, מצמצמים ייצור חשמל בדרכים מזהמות והופכים את העולם שלנו לעולם יותר נקי וטוב.

מה שנחמד הוא שהמחשבון הסולארי הוא כלי פשוט וחינמי. אתם לא חייבים להתחייב לשום דבר ולהחליט על כלום, ובשלב הראשון לגמרי אפשר להבין באופן בסיסי אם זה משהו שהוא בכלל אפשרי. בשורה התחתונה, מדובר על בדיקה פשוטה שתאפשר לכם השקעה נהדרת ואין שום סיבה שלא לבחון את האפשרות בהקדם.

נגישות