עדיין כותבים למגירה? מימון המונים יוכל לאפשר לספר שלכם לראות אור!

ההחלטה לגבי הוצאת ספר לאור היא החלטה מרגשת במיוחד. למעשה, אחרי השקעה לא מבוטלת הכורכה בעבודה מסביב לשעון לטובת השלמת הספר, הגיע הזמן להוציאי אותו לאור, אולם כמו לא מעט סופרים גם אתם עלולים למצוא את עצמכם מול שוקת שבורה, וזאת בשל הצורך בגיוס של כספים לטובת הפצה שלו כמו גם חיזוק הקשרים עם הקהילה אשר יכולה לסייע לטובת הפצה נרחבת המתבצעת לא רק כאן בישראל, אלא גם בעולם. אחד הכלים בהם תוכלו  להשתמש הוא מימון המונים אשר מהווה כלי שבו ניתן להיעזר ואפילו למנף. מה זה אומר וכיצד תנצלו את הכוח של ההמונים לטובת הגשמת החלום שלכם? להלן הפרטים.

 מימון המונים – כל מה שצריך לדעת

מדי שנה יוצאים לאור אלפי ספרים חדשים, כאשר חלקם יוצאים לאור דרך הוצאת ספרים ואילו אחרים יוצאים באופן עצמאי. העלויות הגבוהות של הוצאת ספרים נובעות בין היתר בעקבות שלבי הייצור – הקלדה או תמלול המתבצע על ידי חברה המתמחה בתחום, עריכה של טקסט הכולל הגהה, לשון, פיסוק לצד ניקוד, עימוד וסדר של הספר, עיצוב כריכה, הדפסה, פרסום וכמובן הפצה המתבצעת גם כאן בישראל, וגם בעולם. אחת מהשיטות הנפוצות שבהן ניתן לנקוט בשביל לממן את העלויות ולהוביל בסופו של דבר לפרסום הספר יכול להתבצע באמצעות מימון המונים. מומלץ לקרוא על מימון המונים באתר Jgive, ובכך לנקוט בצעדים ראשונים אשר יניבו לכם את היכולת לקדם את הפרויקט הזה, ולהוביל בסופו של דבר ליצירה של מענה כספי אשר מאפשר לכם להתמקד בהוצאת הספר, והפצתו.

שיטת מימון ההמונים שינתה את כללי המשחק, ורבים מצליחים בזכותה לממש רעיונות ולהגשים חלומות, כמו למשל הוצאה של ספר לאור. מה צריך בשביל לקדם את הספר? ראשית, מומלץ להפיק סרטון ברור אשר מסביר מדוע הפרויקט בדמות הוצאה של ספר לאור פרי עתכם נחוץ. בנוסף, חשוב לגייס את הקהילה מסביבכם, וזאת מתוך מטרה להטמיע לו את ההבנה כי התמיכה הכספית היא קריטית להצלחת המימון. בנוסף, חשוב לקבוע סכום יעד ריאלי ולמכור את הספר במכירה מוקדמת במחיר אטרקטיבי, אבל לא נמוך מדי, מתוך מטרה להגיע ליעד הכספי ובמקביל גם ליצור תחושה של מחוברות. בנוסף, הקפידו למצוא ולהמציא מגוון הטבות ומתנות שאותן תעניקו בתמורה לתמיכה, כאשר כאן כדאי להיות יצירתיים  בשביל למשוך את הקהילה, כל זאת על מנת להוביל ליצירה של מענה המאפשר לכם לגייס את הכספים, מבלי להעיק או להכביד יתר על המידה.

 

 

קמפיין מוצלח – לא רק לטובת הפצה של הספר אלא גם יצירה של קהילה תומכת

קמפיין מימון המונים הוא הבסיס להצלחה. למעשה, מעבר ליכולת להגשים חלום ולהוציא את הספר במסגרת של מימון המונים, קמפיין זה יכול להשיג עבורכם הרבה יותר מהפצה, אלא גם יכול להעלות מודעות להיותכם סופרים ולמסרים שאותם אתם רוצים להעביר במסגרת הספר שאותו כתבתם. על כן, חשוב שתכננו את קמפיין גיוס ההמונים לא רק סביב גיוס הכסף, אלא מתוך כלל היעדים שתרצו להשיג, כמו למשל גיבוש של קהילה התומכת בפעילות הספרותית שלכם.  יצירת קשר עם חברה מקצועית כמו למשל Jgive מהווה הזדמנות מצוינת ליצירה של מעטפת אשר תלווה אתכם החל משלב התכנון ועד להשלמת תהליך הגיוס, כאשר הניסיון מלמד שצוות קמפיין מסור ומעורב כבר בשלבים הראשונים יכול לתרום באופן משמעותי להצלחת הקמפיין, והגשמת היעדים.

לסיכום

אם אתם חולמים להוציא את הספר שלכם לאור אבל חוששים מפני הוצאות כספיות אדירות, אפשר ואף רצוי לצאת בקמפיין של מימון המונים אשר מלווה על ידי צוות מקצועי. מדובר בהזדמנות שאותה אסור לפספס, הן בשל היכולת לגייס את הכסף אבל גם בשל האפשרויות הנרחבות שאותו ניתן להשיג במסגרת של קמפיין מימון המונים מוצלח.

נגישות