הצליחו בגדול: מעצבי האופנה המפורסמים בישראל

למרות שישראל מדינה קטנה, היא נחשבת לאחת המדינות שהצליחה להצמיח לא מעט מעצבי אופנה בעלי שם עולמי. למעשה, אם בעבר ניתן היה לספור על יד אחת את מספר המעצבים שהצליחו לכבוש את שבועות האופנה בעולם, כיום מדובר בשורה ארוכה של מעצבים ומעצבות שמצליחים לנהל בהצלחה יתרה בתי אופנה יוקרתיים לצד עממיות המזוהה מאוד עם הישראלים. אז מי הם המעצבים המפורסמים והמצליחים ביותר בישראל? להלן סקירה מיוחדת:

ענבל דרור

ענבל דרור היא מעצבת שמלות כלה וערב שהחלה את דרכה באקדמיה לעיצוב שנקר, ולאחר סיום לימודיה עברה לבירת האופנה העולמית מילאנו לטובת הכשרה בתחום העיצוב. השמלות של ענבל מזוהות עם קו אלגנטי ויוקרתי מאוד המותאם לכל לקוחה באופן אישי. מאז החלה לעבוד בתחום הצליחה ענבל דרור למצב את שמה כאחת ממעצבות האופנה המובילות בישראל, ובהתאם לכך פתחה שני מתחמי עיצוב בערים תל אביב ובעיר הולדתה אשדוד.

אלון לבנה

אלון לבנה פרץ לתודעה בשנת 2009 בזכות תוכנית בשם "פרויקט מסלול" ומאז הצליח לפרוץ את גבולות הריאלטי ולהפוך לאחד ממעצבי האופנה המובילים והבולטים בישראל. בית האופנה שלו הממוקם בנווה צדק מושך אליו אלפי לקוחות מהארץ כמו גם מהעולם בזכות קולקציות שהפכו למזוהות מאוד עם הקו האופנתי שלו. ברבות השנים הלביש לבנה את מיטב הכוכבות כאן בישראל לצד שמות בולטים כמו  ליידי גאגא וביונסה, והוא נחשב לאחד המעצבים המזוהים ביותר עם שבוע האופנה בניו יורק.

הצליחו בגדול: מעצבי האופנה המפורסמים בישראל

טובה'לה

טובה'לה חסין היא מעצבת אופנה ותיקה שפועלת בזירה מעל ל 50 שנים. טובה'לה מזוהה עם סגנון ארץ ישראלי לצד פריטי רקמה מיוחדים הנעשים בעבודת יד קפדנית. החנות שלה הממוקמת בשדרות רוטשילד נחשבת לאחת החנויות החשובות ביותר בזירת האופנה כאן בישראל, ועל כן מדובר במעצבת שהצליחה למנף את פעילותה לא רק בשל הכישרון האדיר אלא גם בשל אישיותה הכובשת שהצליחה לכבוש את לבבות הלקוחות.

נילי לוטן

מעצבת בינלאומית שפועלת מניו יורק ומזוהה עם קו קלאסי ונשי. לוטן משתמשת בבדים איכותיים מאוד כמו קטיפה ושיפון ועם השנים הצליחה לבסס את שמה בזירה הבינלאומית, לא מעט בזכות העיצוב הקלאסי ואשר אינו מתפשר על האיכות.

גדעון אוברזון

השם גדעון אוברזון מוכר בבתים רבים בישראל, לא מעט בזכות קולקציות בגדי הים שלו וכן היותו אחד ממעצבי האופנה הראשונים שפעלו בישראל. בית האופנה שלו נחשב מאז ועד היום לאחד מבתי האופנה המצליחים ביותר בישראל, ואת בגדי הים שלו כמו גם בגדי החוף הוא מוכר גם מעבר לים בבוטיקים מובילים בכל רחבי העולם כמו גם בארה"ב.

לסיכום, בישראל פועלים לא מעט מעצבי אופנה מוכשרים שהצליחו לשבור את תקרת הזכוכית ולהגיע לשבועות האופנה וללקוחות מכל רחבי העולם, בשל קו אופנתי המזוהה עמם.

נגישות