נתינה היא הערך החשוב מכל: כבר שמעתם על פועלה המיוחד של עמותת משאלות?

בעולם שבו רוב האנשים פועלים בעיקר מהאינטרסים האישיים שלהם, נתינה ועזרה לזולת הפכו לערכים חשובים במיוחד. בין אם מדובר על אנשים שסובלים מעוני, ילדים חולים או משפחות במצבים מורכבים, חשוב לפעמים להושיט יד לעזרה ולתת מעצמנו לזולת. אחת מהעמותות שעושה זאת היא עמותת משאלות, שמגשימה את משאלותיהם של ילדים בכדי לשמח אותם. אז מדוע ערך הנתינה הוא כל כך חשוב ומה עושה עמותת משאלות?

פעולה בעלת משמעות גלובלית

נתינה כמו זו של עמותת משאלות היא ערך שמתעלה על כל התרבויות, הדתות והאמונות. זוהי בעצם פעולה של שיתוף מרצון במשהו בעל ערך, אם מוחשי או לא, עם אחרים, וזאת מבלי לצפות לתמורה. בין אם זה זמן, כסף או משאבים, נתינה היא דרך רבת עוצמה להשפיע על העולם ועל הסובבים אותו, לא משנה מי אתם, ולא משנה היכן אתם נמצאים.

הכרת תודה

כאשר אנו נותנים לאחרים, לעיתים קרובות אנו מרגישים תחושת הכרת תודה על מה שיש לנו בחיינו. פעולות אלה יכולות להזכיר לנו את מה שהתברכנו בו בחיינו ואת החשיבות של שיתוף חלק מהברכות האלה עם אנשים אחרים. נתינה בעצם עוזרת לנו להפסיק להתמקד במה שאין לנו, ובמקום זה להעריך את מה שיש.

 

 

בניית מערכות יחסים חזקות

נתינה יכולה לעזור לכם לבנות מערכות יחסים חזקות יותר עם משפחה, חברים ואנשים זרים. על ידי השקעה מזמנכם, תשומת הלב שלכם והמשאבים השונים, תוכלו להראות לאנשים אחרים שאכפת לכם מהם. דבר זה יכול לעזור ליצור קשרים עמוקים יותר ולטפח את תחושת השייכות והקהילתיות בעולם.

שיפור הבריאות

הידעתם? נמצא כי לנתינה יכולה להיות השפעה חיובית ביותר על הבריאות הפיזית והנפשית שלנו. כאשר אנו נותנים מעצמו לאחרים, זה מפעיל את האיזור שאחראי על תגמול במוח שלנו, מה שמשחרר אנדרופינים שיכולים להפחית מתח, לשפר את מצב רוחנו ואפילו להוריד את לחץ הדם. נתינה יכולה גם לעזור להפחית תחושות לא נעימות שונות כמו חרדה, דיכאון ובדידות. על כן נתינה משפיעה לא רק על האדם שאנו מעניקים לו משהו, אלא גם עלינו.

יצירת שינוי חיובי בעולם

כאשר אנו נותנים לארגונים ולעמותות שונות או תומכים במטרות שאנו מאמינים בהן, אנחנו יכולים לעזור לייצר תנועה של שינוי חיובי בעולם. בין אם זה באמצעות תרומת כסף או התנדבות, אפשר לייצר שינוי בחייהם של אנשים אחרים ולעזור לקדם נושאים קשים ודחופים שזקוקים לקידום. למשל, עמותת משאלות עוזרת לילדים חולים להגשים את חלומותיהם, חלומות שלעתים קרובות דורשים אמצעים שאין לילדים הללו.

נתינה כדרך חיים לדור הבא

נתינה יכולה להיות דרך שבאמצעותה ניתן ללמד ילדים ובני נוער ערכים חשובים לעתידם, כגון חמלה, אמפתיה ונדיבות. כאשר הם צופים באנשים אחרים שדוגלים בערך הנתינה או שהם מתנסים בזאת בעצמם, זה מעודד אותם להפוך את העולם למקום אכפתי וחומל יותר.

תחושת מטרה

נתינה יכולה לתת לנו תחושה שיש לנו מטרה, ובכך לעזור לנו להרגיש שאנחנו משפיעים לטובה על העולם ועל עצמנו. מדובר בדרך נהדרת לייצר אצלנו תחושה של משמעות בחיינו, שהמון פעמים הופכים לשגרתיים ובנאליים מדי.

על עמותת משאלות – לסיכום

נתינה היא ערך חשוב, ואחת העמותות שדוגלות בכך היא עמותת משאלות. במסגרת העמותה מתנדבים שונים עוזרים לילדים חולים להגשים את המשאלות שלהם, אם זה לארגן להם את האירוע המושלם ליום ההולדת שלהם, להפגיש אותם עם המפורסם האהוב עליהם או לקחת אותם לחופשה עליה הם חלמו במשך שנים. המתנדבים מעניקים מעצמם ומהזמן שלהם בכדי לעזור לילדים האלה לחוות תחושות של שמחה והנאה, ומדובר בדבר מבורך מאין כמוהו.

נגישות