נדל"ן בדובאי: היעד החם של המשקיעים הישראליים

דובאי היא עיר הצומחת במהירות עם כלכלה חזקה וסביבה עסקית מעולה. החתימה על הסכמי אברהם בשנת 2020 פתחה הזדמנויות חדשות לשיתוף פעולה בין ישראל לאיחוד האמירויות, ודובאי נהנית מהשקעות ישראליות רבות. ישנן מספר סיבות מדוע ישראלים עשויים לשקול השקעה בדובאי. בעיר יש תשתיות מפותחות, כוח עבודה מיומן ומיקום אסטרטגי בין שלוש יבשות. דובאי היא גם מקלט פטור ממס, כך שהיא אטרקטיבית למשקיעים המעוניינים למזער את חבות המס שלהם. במאמר זה תכירו את תחום השקעות הנדל"ן בדובאי! אז, שוקלים להשקיע בדובאי? בואו נתחיל!

איך השפיע נרמול היחסים עם איחוד האמירויות?

לפני ההפשרה האחרונה ביחסים, קשרים עסקיים רשמיים בין דובאי לישראל כמעט שלא היו קיימים. עם זאת, עם בניית הגשרים הדיפלומטיים, שערי ההזדמנויות נפתחו. הקמת ערוצי תקשורת ישירים, שגרירויות ושפע של משלחות סחר יצרו שיתופי פעולה עסקיים ומיזמים פוטנציאליים במסלול מהיר ביו המדינות.

מהן אפשרויות ההשקעה בדובאי?

הסיבה העיקרית למשיכה אל דובאי היא המגזרים הרבים שלה שרעבים להשקעות. קו הרקיע של האמירות מוכיח את שוק הנדל"ן המשגשג שבהן עם העיצובים האדריכליים החדשניים, כמו בורג' ח'ליפה ופאלם ג'ומיירה. אבל השאיפות של תושבי העיר הן לא רק מבנים מרשימים. בעזרת החזון שלהם למצב את עצמם כבירת טכנולוגיה, חדשנות וקיימות, דובאי השקיעה משאבים בפינטק, אנרגיה מתחדשת ומגזר התיירות הרחב.  העיר ממוקמת במיקום אסטרטגי בין אירופה, אסיה ואפריקה, ולכן היא גם חלום לוגיסטי לאלה שעוסקים במסחר. אז, האם כדאי להשקיע בנדל"ן בדובאי? האפשרויות המגוונות האלה בתעשייה מספקות למשקיעים הישראלים שפע של אפשרויות שכל אחת מהן שופעת פוטנציאל.

 

 

למה קל יותר להשקיע בדובאי?

דובאי היא מקום מפגש של תרבויות. הודות לכך שהם מקבלים גולים ומעודדים הגירה של אוכלוסייה בינלאומית אמיתית, היא מציעה מקום מסביר פנים למשקיעים זרים. במונחים משפטיים, האמירות מעודדת את הזרים עם שלל הטבות, כמו הקלות מס, הוראות לבעלות זרה מלאה באזורים ספציפיים ופרוטוקולי רישום עסקים יעילים.

מה כדאי לדעת על השקעות באמירויות?

על המשקיעים הישראלים להתכונן לאתגרים שייחודיים לדובאי. כללי ההתנהגות העסקיים המקומיים, החשיבות של בניית מערכות יחסים ומנגנונים בירוקרטיים סבוכים עשויים להיות שונים לחלוטין מהנורמות הישראליות המוכרות. כמובן, גם לימוד אנגלית עסקית כדי להתמודד עם הסביבה העסקית הבינלאומית הזו. המודעות לאלמנטים התרבותיים והפרוצדורליים השונים האלה והצעדים שכדאי לנקוט כדי לשפר את התקשורת הם חיוניים כדי להבטיח חוויה עסקית נטולת טרחה.

טיפים למשקיעים ישראלים בדובאי

  • בדיקה מקיפה: לפני שאתם מתחילים, צברו ידע על השוק המקומי, ושתפו פעולה עם מומחים מקומיים שיכולים להציע תובנות מגוונות.
  • חיזוק הקשרים: לא ניתן להפריז בחשיבותם של קשרים אישיים בעסקים בחול. השתתפו באירועים, הצטרפו לקבוצות עסקיות והיעזרו במשאבים בשגרירות ישראל בדובאי.
  • הבנה משפטית: הבינו את הקשיים המשפטיים שאתם עשויים להיתקל בהם. הבנה משפטית מקיפה יכולה לחסוך לכם כאבי ראש עתידיים.
  • פזרו את ההשקעות שלכם: עם מגרש משחקים כה עצום, למה להגביל את עצמכם? גיוון השקעות בין מגזרים שונים יעזור לכם לאזן את הסיכונים והתגמולים.
  • שמרו על ראש פתוח: הסצנה העסקית של דובאי מתפתחת במהירות. התעדכנו באופן קבוע כדי להבטיח שההשקעות שלכם יניבו כמה שיותר רווח.

לסיכום

דובאי נמצאת במיקום מעולה, ומשקיעים ישראלים רבים כבר משקיעים בתחומים שונים בעיר. לעיר כלכלה חזקה, סביבה עסקית נוחה והזדמנויות שונות להשקעה, כמו השקעות הנדל"ן בדובאי. עם זאת, ישנם גם כמה סיכונים הקשורים להשקעה בדובאי, כגון השוני בכללי ההתנהגות העסקיים והמנגנונים הבירוקרטיים השונים מאלה שבמדינת ישראל. משקיעים ישראלים ששוקלים להשקיע בדובאי? זכרו לבדוק היטב את השטח לפני שאתם מזרימים כסף אל העיר ושקלו היטב את הסיכונים והתגמולים שהיא מציעה.

נגישות