אילו עסקים צריכים שרתים וירטואליים?

שרתים וירטואליים לעסקים

עסקים רבים בתחומי הפנאי והבילוי זקוקים לשרתים וירטואליים. מהם השרתים האלה בעצם? מה מיוחד בהם? באילו מצבים במיוחד, עסקים ימצאו שהם שימושיים ותורמים למטרותיהם העסקיות?

מתאים לכולם

שרתים וירטואליים מתאימים למעשה כמעט לכולם. עם זאת, יש סוגי עסקים מסוימים, אשר בהם שרתים אלה יתרמו אפילו יותר. בתחום הפנאי והבילוי למשל, יש ביטוי רב לנושא העונתיות. בתחום התיירות מדובר על עונת התיירות. מסעדות ועסקים אחרים מושפעים מאוד מהיום בשבוע. גם חגים משפיעים על הביקוש לשירותי עסקים כאלה ולא רק. במקביל, שרתים וירטואליים ניתנים להתאמה קלה במיוחד, לדרישות משאבים משתנות. כמו כן, מי שלא בטוח אם זה מתאים לו, יכול בקלות לנסות. בין השאר, חברת GNS מספקת שירותי שרתים וירטואליים, אשר ניתן להתחיל ולנסות בקלות ובמהירות. למי שלא מכיר שרתים אלה, נציין בתמצית, כי Virtual Private Servers הם שרתים אשר מוצעים כשירות ענן. ניתן להשתמש בהם למגוון רחב של מטרות. למשל כשרתים לאירוח אתר עסקי, שרתי בסיסי נתונים, שרתי גיבוי, שרתי דואר, שרתי פיתוח ואפילו שרתים לאירוח מערכת מחשוב גדולה דוגמת ERP.

באופן מיוחד, שרתים וירטואליים עשויים להתאים ל:

עסקים עם דרישות משתנות

חשוב לקחת בחשבון, ששרתים אלה מסתגלים במהירות ובקלות לדרישות משאבים משתנות. בזכות תכונה זו, הם מתאימים מאוד לעסקים שיש להם דרישות מחשוב משתנות. זאת, בעקבות דרישות משתנות ברמה העסקית. הזכרנו קודם שינויים עונתיים. אלה עשויים להיות גם שינויים על פני השנה ואפילו ברמה יומית. בכל המקרים האלה, שרתים שמותקנים בתוך העסק עצמו, לא יתאימו בצורה אופטימאלית למצב שמשתנה תדיר. במצבים מסוימים הם יהיו חלשים מדי. במצבים אחרים, לא תנצלו באופן מלא את המשאבים הקבועים שמותקנים בהם (נפח אחסון, כוח עיבוד, גודל זיכרון). כך גם במקרה שבו מדובר על עסקים בצמיחה. אלה עסקים, אשר מצבם גורם להם להשתנות באופן מתמשך. גם דרישות המחשוב שלהם יעברו שינויים דומים.

מי שזקוק לחסכון מהיר והתייעלות כספית

שימוש בשרתים הוירטואליים הוא בעצם שימוש במחשוב ענן. תועלת מרכזית בכך, היא ההתייעלות הכספית. למעשה, זו היא התייעלות אשר יש לה עצמה מגוון היבטי משנה חשובים. ראשית, ישנו מעבר מהוצאות על רכישת ציוד ובעלות עליו, למודל שכירות. באפשרות הראשונה, מדובר על הוצאה הונית (CapEx – Capital Expenditure). פירוש הדבר הוצאה ראשונית גדולה ואז הוצאות על תחזוקה שוטפת. וכל זה, עוד לפני שראיתם תועלת או החזר כספי על השקעה זו. אפשרות השכירה של שרת וירטואלי, מאפשרת במקום זאת להתמקד יותר בהוצאות תפעוליות (OpEx או Operating Expense). כך קל יותר להתנהל באופן שוטף וגם לתכנן קדימה מבחינה כספית. ההתייעלות הכספית, מתבטאת גם ביכולת לשלם באופן מותאם מאוד למה שצורכים. לא פחות ולא יותר. היא מתבטאת גם בגמישות כספית ועסקית. דוגמה תמחיש זאת: נאמר שאתם עסק בתחום הפנאי והבילוי, אשר יודע שהחודש הבא יהיה כנראה עמוס הרבה יותר משאר החודשים. בכדי למצות אותו, תזדקקו לפי שניים שרתים מכפי שיש לכם. אבל רק לחודש אחד. לא משתלם לרכוש שרתים במצב כזה! שכירת שרתים וירטואליים, תפתור זאת.

מי שזקוק לשרידות משופרת

עסקים משתמשים בשרתים בדרך כלל למטרות חשובות מאוד. פגיעה בשרתים אלה, תהיה בדרך כלל פגיעה בפעילות ליבה ובמידע קריטי לעסק. כאשר מדובר בשרתים בענן, פגיעה פיזית בעסק עצמו לא תפגע בשרתים. ניתן יהיה להמשיך להפעיל אותם ממיקום אחר, כל עוד יש לכם חיבור לרשת האינטרנט. גם המידע שעליהם, יישאר מוגן ושמור כמו שהוא.

לסיכום

מומלץ לעסקים בתחום הבילוי והפנאי, לוודא שהם מודעים למה ששירותים מסוג זה מציעים להם.

נגישות