בא בלילה: פירוש חלומות נפוצים

חלומות הם מאז ומעולם סוג של מסתורין. רבבות חוקרים מנסים עד היום לפרש את החלומות שלנו, כאשר רבים נוטים לפרש חלומות ביחס לאלמנטים אשר מופיעים ויכולים לגרום לערעור משמעותי, בזכות אלמנטים מפחידים כמו נחשים או אובדן שיניים. למעשה, חוקרי מוח רואים בחלום כחלק בלתי נפרד מסידור ועיבוד מחדש של אירועים וחוויות, ואילו פסיכואנליטיים כמו פרויד פירשו חלומות כחלק מהעבודה עם התת מודע. אם גם אתם התעוררתם הבוקר עם חלום מוזר, להלן פירוש של חלומות נפוצים וכיצד תוכלו דווקא להיעזר בחלום לטובת יצירה של עתיד טוב יותר, בעבורכם.

נחש בחלום

התעוררתם משינה ונבהלתם כי בחלום הופיע נחש? ובכן, מסתבר כי נחש בחלום הוא דווקא סימן טוב לקראת הצלחה ואפילו עושר גדול. הכיוון שבו הנחש זוחל הוא משמעותי לטובת פירוש החלום, וזאת בשל העובדה כי הקבלה מייחסת את הנוכחות של הנחש להשלכות בחיים הפרטיים – נחש למשל שנמצא על המיטה מסמל קושי או בעיה במערכת הזוגית ובמיניות בפרט, ואילו חלום של נחש שזוחל על הגוף מסמל יכולת לשחרר את העכבות שמעכבים אותנו מלהגשים חלום בתחום הקריירה או הזוגיות. אם הנחש בורח, מדובר כנראה בחששות ופחדים שמתעצמים ועל כן הנוכחות של הנחש בחלום היא בעלת משמעויות רבות, בייחוד בשל היותו חיה המסמלת מיניות, כסף, ובריאות.

בא בלילה: פירוש חלומות נפוצים

איבוד שיניים בחלום

אחד מהחלומות המפחידים ביותר הוא חלום שבו מאבדים שן אחת או יותר. פירוש החלום קשור באובדן כלשהו בחיים האישיים, כאשר לרוב מי שחווה את החלומות מהסוג הזה חווה תקופה קשה מאוד ברמה האישית או המקצועית. מדובר באחד מסוגי החלומות הנפוצים ביותר, כאשר גם זיגמונד פרויד התייחס לחלום הזה באומרו כי אובדן שיניים בחלום משקף את הרצונות והרגשות בהקשר של מין שאינם ממומשים במלואם, כחלק מתפיסה כי חלומות הם הדרך של התת מודע להציף למודע את התחושות, והצרכים החבויים בנו.

הריון בחלום

חלום על אודות הריון מייצג רעיונות חדשים, צורות חשיבה חדשות וכן התחלות חדשות. לא פעם כאשר אנו חושבים על שינויים הם מפחידים אותנו ולכן אנחנו לא פועלים, ועל כן הופעה של הריון בשלבים הראשונים מייצג התלבטות פנימית ואילו שלבים מתקדמים יותר מייצגת מצב של מוכנות לקראת ביצוע של שינוי לו אנו מחכים ומצפים. אם בחלום מופיעים דמויות נוספות הפירוש של זה הוא שבקבלת ההחלטה מעורבים אנשים נוספים, ועל כן אין להיבהל מהחלום הזה אלא לקחת בחשבון כי הוא מייצג הצלחות והתפתחויות חיוביות.

מוות בחלום

חלום שהוא מבהיל מאוד הוא חלום שעשוי להצביע על התקדמות לקראת יצירת אושר ושמחה בחיים, מאחר ומוות של אחד הקרובים או אפילו צפייה בהלוויה של עצמנו מצביע על שינוי חיובי שעתיד להתרחש. הקבלה מתייחסת בכובד ראש לחלומות שקשורים בהם מוות מאחר ועל פי הקבלה המוות מייצג את סופה של תקופה, ותחילתה של תקופה חדשה ומרגשת בחיים.

מכונית בחלום

כאשר מופיעה מכונית בחלום, בין אם אנחנו נוהגים או מישהו אחר, מדובר בסימן שמתייחס לתהליך קבלת ההחלטות. המכונית היא למעשה מייצג של הגוף, כאשר הנפש רוצה להמשיך קדימה ולהתקדם. על כן, אם אתם למשל נוהגים ברכב הפירוש על פי הקבלה הוא היכולת לנווט ולהתקדם לעבר הגשמת חלומות ושאיפות, כחלק משליטה שאותה ניתן לקבל במסגרת של נהיגה. אם מדובר באדם אחר שנוהג, הפירוש מתייחס לשליטה של אדם אחר בחיינו ולקבלת החלטות שמתבצעת על פי הסביבה ולא כפי שאנו רוצים.

לסיכום

חלומות מהווים תמונת ראי בנוגע למצבנו הרגשי, נפשי ואפילו גופני. למרות שחלק מהחלומות כמו למשל חלום על נחש או איבוד שיניים עשוי להיות מפחיד למדי כאשר מתעוררים, הם מסמלים עמדות ומחשבות שאנו לא נוטים להתעסק בהם ביום יום אולם בזמן השינה וכאשר הגוף נכנס למצב של הירדמות, החלומות הם אלו שמצליחים לעורר בנו את היכולת להתקדם, לשנות ולהיעזר בחלום בתור קריאת השקמה לקראת קבלת החלטות.

נגישות