נותנים מכל הלב: לאחר שנהרג רפי אדרעי ז"ל, המשיכה משפחתו משה איל ורפי אדרעי לתרום למדינה בפעילות חברתית

רפאל אדרעי ז"ל נולד וגדל בעיר צפת למשפחה שורשית וערכית. בגיל הבגרות החליט אדרעי לספק תמיכה לנערים ונערות ועל כן השתלב בתנועת הנוער בעיר, שם הצליח לבלוט בזכות עשייה חברתית ענפה וכן מענה אישי שניתן בעבור כל חניך. לאחר שהגיע לגיל 18 התגייס לצבא הגנה לישראל, והתבלט שם בתור מ"כ כמו גם מומחה לסליקה של נשק. עם פרוץ מלחמת העצמאות בשנת 1948 לחם אדרעי באומץ רב כאשר העיר בה נולד וגדל צפת נכבשה, ואף הוביל למהלך היסטורי שבמסגרתו תלה את דגל המדינה בבניין גבוה. סיפור הנפילה שלו הוא חלק בלתי נפרד מהמורשת של משפחת אדרעי אשר ממשיכה לתרום למדינה בפעילות חברתית, כחלק מפעילות הנצחה שניתנת מכל הלב. כיצד הפעילות מתבצעת? להלן כל הפרטים.

ממשיכים את דרכו של רפאל אדרעי

בשנת 1948 החל האויב המצרי להפגיז באופן משמעותי את הנגב, ולמרות ההפצרות הרבות החליט רפאל אדרעי שלא להישאר באזור אלא להצטרף לכוחות הלוחמים. באותה שנה הוא נפל בעקבות הפגזה מסיבית של האויב המצרי על משלט רביבים, ולאחר מותו נקבר ביישוב רוחמה אולם בהמשך החליטו בני משפחתו לקבור אותו בראש העין. פעילות ההנצחה של המשפחה ממשיכה עד היום, וזאת כחלק מעשייה חברתית שהייתה מזוהה עם כל בני המשפחה ובייחוד עם רפאל אדרעי ז"ל שראה בפעילות כחלק בלתי נפרד מסיוע חברתי אשר הוא הכרחי לא רק במצב משבר אלא גם במצב משבר. דווקא מתוך השכול העמוק הצליחו בני משפחת אדרעי להתרומם, הן באמצעות גיוס של כספים מהציבור לטובת הקמה של בית יד לבנים והן על ידי פעילות חברתית ענפה המתבצעת במסגרת עמותת אחינועם.

 

 

עמותת אחינועם – פעילות חברתית ענפה

את עמותת אחינועם הקימו האחים לבית משפחת אדרעי רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מתוך חובה מוסרית וערכית לצמצום פערים. רפי אדרעי תורם ביחד עם אחיו רבות למען החברה הישראלית, וזאת על ידי קידום של שורת תוכניות הכוללות בין היתר חלוקה של מחשבים חדשים או מחודשים למשפחות שזקוקות לכך בעקבות התפרצות מגפת הקורונה ומעבר ללימודים מרחוק, תוכנית ליווי אישית ארוכת טווח שבמסגרתה המתנדבים של העמותה מאתרים בני נוער בסיכון שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה, מתוך מטרה להוביל ליצירה של מעטפת המאפשרת לכם להתגבר על מחסומים וקשיים. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל מידע נוסף אודות הפעילות של העמותה, ובהתאם לכך גם לאפשר את הפעילות החברתית הענפה של העמותה.

חלק מהותי מהפעילות של העמותה מתמקד בחיזוק הפריפריה, כולל פרויקטים שמתבצעים בעיר בה נולדו וגדלו – העיר צפת. במסגרת פיילוט קידמו המייסדים שיפוץ של הספרייה לצד קידום של חינוך מוזיקלי, כחלק מנתינה ועשייה שנועדה להוביל ליצירה של מערך התומך בפריפריה אבל גם מאפשר לגשר על הפערים שנוצרים בחברה הישראלית.

לסיכום

רפי אדרעי ז"ל היה לוחם אמיץ שראה בהגנה על המולדת ועל העיר צפת כמשימת חייו. מותו הותיר בבני המשפחה רצון עז להמשיך את המורשת ולתרום, ובהתאם לכך החליטו בני המשפחה להקים את העמותה הנקראת על שם אב המשפחה ומשמשת כבית חם בעבור אלפי בוגרים ובגרות שלקחו חלק בפעילויות. ביחד עם בית יד לבנים וכן שלל של פעילויות  נוספות, אין ספק כי השמיים הם הגבול בעבור המייסדים ומשפחת אדרעי הרואה בהמשך המורשת של אדרעי ז"ל כחלק בלתי נפרד מסיפור הגבורה של עם ישראל, ובהתאם לכך סיוע לקהילה.

נגישות