הכול טמון בעיצוב ותכנון נכון: פתרונות האחסון שישדרגו לכם את המטבח

אנשים רבים מגדירים את המטבח כעיקר הבית, ולכן מן הראוי להשקיע בו מחשבה כדי להפוך אותו לנגיש ונוח לשימוש. הבעיה עלולה להתעורר כשהצורך למצוא בו מקומות אחסון רבים ומגוונים מתנגש עם הרצון שהמטבח יישאר אסתטי ונעים למראה, ובדיוק בשביל זה אנחנו פה. במדריך זה נפרט לכם על סוגים שונים של פתרונות אחסון, שגם יפתרו לכם בעיות וימצאו פתרונות לכל הסירים שאין להם מקום, וגם ישדרגו את המטבח ויהפכו אותו למקום הכי יפה בבית.

ארונות מטבח

כאשר אנשים חושבים על אחסון במטבח, ארונות הם לעתים קרובות הדבר הראשון שעולה בראש. ניתן להשתמש בארונות מטבח לאחסון, ועדיין לשמור על תכנון ועיצוב שיהפכו את המטבח שלכם למרשים ולא עמוס מדי.

 • מדפי חלוקה: מדובר במדפים קטנים שניתן למקם בתוך הארונות כך שיהיה אפשר להכניס לתוכם ציוד בצורה מסודרת. עם השימוש הנכון תוכלו אפילו להכפיל את שטח האחסון הקיים.
 • ארגוניות לדלתות: בחלק הפנימי של דלתות הארונות ניתן להתקין מתלים לאחסון פריטים כמו מכסים, קרשי חיתוך וכפות מדידה.
 • מדפים מתכווננים: שקלו להתקין מדפים שניתן לכוונן בקלות. זה יאפשר לכם להתאים אישית את השטח בפנים בהתאם למה שאתם צריכים לאחסן.

ריהוט שימושי ומגירות

 • איי מטבח: ניתן לשלב פריטי ריהוט רבים במטבח כדי לשפר את קיבולת האחסון, ואיי מטבח הם דוגמה מצוינת. הם גם מציעים שטח נוסף על השיש, וגם מגיעים עם ארונות ומגירות לאחסון.
 • עגלות: אם שטח המטבח שלכם מאפשר, שקלו לרכוש עגלה קטנה. היא מספקת גם מרחב עבודה נוסף וגם מקום אחסון, וכאשר אינה נמצאת בשימוש ניתן לגלגל אותה בקלות.
 • מחיצות כלים: מגירות יכולות להפוך במהירות לערימה מבולגנת של כלים אם אינן מאורגנות כמו שצריך. במקום לזרוק את כל הכפות, המזלגות והסכינים לתא אחד, השתמשו במחיצות כדי להפריד ביניהם.
 • מגירות עמוקות: אם יש לכם מגירות גדולות יותר, שקלו לרכוש מחיצות שיכולות לעזור להפריד סירים, מחבתות ומכסים בהתאמה.

 

 

חללים אנכיים או ריקים

רוב המטבחים מתמקדים בעיקר באפשרויות אחסון אופקיות כמו מגירות וארונות, והחלל האנכי במטבח שלכם נשאר פעמים רבות לא מנוצל.

 • מתלים לתלייה על הקיר: אידיאליים לסירים, מחבתות וכלים. הם יאפשרו לכם לפנות מקום יקר במגירה ובארונות.
 • מדפים פתוחים: ניתן להתקין אותם מעל משטח העבודה שלכם, וכך להקל על הגישה לפריטים יומיומיים. מדפים פתוחים יכולים להיות גם מקום מצוין להציג פריטי מטבח דקורטיביים כמו בקבוקי וויסקי מרשימים.
 • החלל שמעל המקרר: בהרבה מטבחים קיימים מקומות שנשארים ללא שימוש, כמו למשל האזור שמעל המקרר, שהוא מושלם לאחסון פריטים שאינכם משתמשים בהם מדי יום. ניתן לאחסן שם כלי מטבח עונתיים או סירים גדולים.

מקרר ומקפיא מסודרים

גם המקרר והמקפיא שלכם זקוקים לארגון מסוים, כדי להבטיח שהאוכל שלכם מקבל את היחס הראוי.

 • קופסאות: השתמשו בקופסאות אחסון בגדלים שונים כדי לקבץ פריטים דומים יחד. כל הגבינות יכולות להיכנס לקופסה אחת, וכל סוגי הקמח לקופסה אחרת.
 • חלוקה מוגדרת: הגדירו מדפים או אזורים במקרר לפריטים ספציפיים, דבר שיעזור לכם גם בארגון וגם במציאת פריטים במקרר. השתמשו במגירה התחתונה כדי לאחסן את הפירות והירקות שבחרתם, ובמתלים שעל הדלת לאחסון הבקבוקים השונים בצורה מסודרת.

לסיכום

המטבח הוא מקום שלא מיועד רק לבישול ולאפייה, זה מקום שבו ניתן לאסוף חוויות ולגלות טעמים חדשים. הניסיון להפוך את המטבחים לשימושיים מצד אחד ולאסתטיים מצד שני, תוך איזון בין הצורך באחסון לבין הרצון לגישה נוחה, יכול להיות קשה ומאתגר. אבל לא רק שזה אפשרי, זה גם משתלם. אם תעשו זאת נכון, תוכלו גם לחסוך לכם זמן בחיפוש פריטים וגם להפוך את המטבח שלכם למסודר ומרשים הרבה יותר. אחסון בצורה טובה הוא ביטוי לארגון וליעילות, ואתם הרי לא רוצים לפספס את ההזדמנות לשדרג ככה את המטבח שלכם, נכון?

נגישות