בית ישן או חדש? אף פעם לא מאוחר להתקין מערכות בית חכם

רבים טועים לחשוב שמערכת שמאפשרת שליטה חכמה במכשירי החשמל השונים רלוונטית רק לבתים חדשים. בפועל, אפשר להתקין מערכת ייעודית מן הסוג הזה בכל סוגי הדירות והבתים – גם בלי קשר לגודל או לשנת הבנייה.

בית חכם משפר את איכות החיים, חוסך בהוצאות ונחשב להשקעה משתלמת. עם מערכת כזו תוכלו לשדרג משמעותית את הבית באופן מידי, כמו גם להחזיר את ההשקעה בעזרת שליטה חכמה בתפעול של מכשירי החשמל השונים.

הבעיה היא שעד לפני מספר שנים חשבנו שהמערכת רלוונטית רק לשלבים המוקדמים של תכנון הבנייה. במילים אחרות, הטעות הנפוצה היא לחשוב שמערכת שמאפשרת שליטה חכמה במכשירי חשמל קיימת רק בבתים חדשים או בדירות מהקבלן. אבל בפועל, ניתן להוסיף את המערכת המתאימה לכל סוג של מבנה קיים.

איזה מערכת הופכת את הבית לחכם?

המערכת שהופכת את הבית לחכם מבוססת על שילוב בין סוגים שונים של מתגים וחיישנים. באמצעות המערכת ניתן לחבר את המתגים ואת מערכת החשמל לרשת האינטרנט, מה שמבטיח באותו רגע שליטה מרחוק. השליטה מרחוק היא באמצעות אפליקציה ייעודית, מכל מקום ובכל זמן ובצורה בטיחותית בסטנדרטים מחמירים.

כמובן שיש צורך בהשקעה כספית מסוימת על מנת להפוך את הבית הקיים לבית חכם, אבל זה מאוד משתלם. בטווח הקצר, המשמעות היא שחוסכים בהוצאות על אור שמופעל בחדרים שאין בהם אף אחד או על הפעלה לא מספיק מדויקת של דוד חשמל. בטווח הארוך, המערכת נשארת בבית גם אחרי שמוכרים או משכירים אותו – מה שמאפשר לנו כבעלי הנכס לגבות מחיר גבוה. לכן צריך להסתכל על מערכת לבית חכם כהשקעה ולא כהוצאה רגילה.

מה ההבדל בין סוגי מערכות בית חכם?

הסוד הוא להתאים את המערכת שהופכת את הבית החכם לצרכים של קהל היעד והלקוחות. קודם כל, יש הבדל בין מערכות כאלה שמיועדות לבתים גדולים וצמודי קרקע עם כמה מפלסים שונים לבין מערכות בית חכם לדירות קטנות. שנית, יכול להיות שסוג מכשירי החשמל שבהם רוצים לשלוט יושפעו גם הם מהמערכת המתאימה.

החדשות הטובות הן שלא צריך לקבל לבד את כל ההחלטות האלה. בשלב הראשון, מגדירים את הצרכים וסדר העדיפויות וקובעים את התקציב. בשלב השני, מערבים בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו. בשלב השלישי, מתאמים התקנה מקצועית של המערכת ובמידת הצורך גם מתייעצים עם טכנאי חשמל ומהנדסים.

איפה משיגים מערכת בית חכם?

מערכת שתפקידה להפוך את הבית לחכם או לשלוט על גבי רשת האינטרנט במכשירי חשמל מסוימים צריך להשיג רק מגורם אמין. כדאי לבחור את המערכת לפי המפרט הטכני, המחיר ועלויות ההתקנה וגם לקבל עליה המלצות. אם רוצים להתקין מערכת בבית ישן ולא מכירים אישית אנשים שעשו את זה, ניתן להרחיב את החיפוש ולהיעזר במידע מאתרי אינטרנט וכמובן רשתות חברתיות.

איך מתפעלים מערכת בית חכם?

אף פעם לא מאוחר מדי להתקין מערכת בית חכם כי היא לא דורשת שום סוג של ניסיון קודם. לא צריכים להיות מומחים לתכנות או לסייבר כדי לדעת על איזה כפתורים ללחוץ על מנת להגדיר תכנית פעולה להשקיה או למערכת המוזיקה, מה גם שהבית החכם מותקן רק אחרי הדרכה מסודרת.

התפעול של בית חכם מבוסס על כך שניתן להתאים את השימוש במכשירי החשמל להעדפות של בני המשפחה. מבחינה פרקטית, זה גם אומר שעם הזמן לומדים להגדיר רק תסריטי פעילות רלוונטיים וכך נהנים מכל היתרונות.

נגישות