יוצאים לטייל: כל מה שצריך לדעת לפני ששולפים את הסיגריה

אם גם אתם מעשנים מפעם לפעם או באופן קבוע, וזה לא ממש משנה מה אתם מעשנים ואם מדובר על סיגריות ,קנאביס או על שניהם, אתם וודאי יודעים שכאשר רוצים לעשן בבית אין ממה דילמה ואין יותר מדי על מה לחשוב, אך כשרוצים לעשן מחוץ לבית כבר צריך להבין בדיוק את המשמעות של הדבר בכל סיטואציה. באופן טבעי למדי מעשנים מנסים לברר מה אומרים החוקים והכללים לגבי עישון במקומות ציבוריים כמו מסעדות, מוסדות ממשלתיים או תחבורה ציבורית וכן מה אומר החוק לגבי עישון בפארקים, אך מרבית המעשנים לא ממש יודעים מה אומר החוק אם רוצים לעשן בטיול כשיוצאים לטבע. ובכן, בגלל שלא זה ברור ובעיקר בגלל שאין חוקים שנוגעים בנושא ממש אנו רוצים לעשות קצת סדר בדברים.

מה אומר החוק?

ובכן, באופן כללי חוק מניעת העישון שנחקק בשנת 1993 אומר שאסור לעשן במקומות ציבוריים עם החרגות מסוימות לגבי שטחים פתוחים ומקומות חיצוניים במסעדות ומקומות בעלי אופי דומה. כיום זה נכון אגב גם למקומות כמו אצטדיונים, תחבורה ציבורית, מוסדות ציבוריים וכן הלאה והוא איננו מבחין בין עישון סיגריות, צריכת קנאביס ואפילו שימוש בסיגריה אלקטרונית. נשאלת השאלה, מה הדין של לגבי טיול בטבע וזה מה שחשוב לדעת.

טיפים לעישון מתחשב בטבע

אז חשוב להבין כי מבחינת החוק אין מניעה מלעשן בטבע ובאופן טבעי זה מפריע פחות מעישון במקומות סגורים כך שכבר מדובר על דרך מתחשבת יותר בסביבה. יחד עם זאת ישנם בהחלט דברים שחשוב לזכור על מנת להתחשב תמיד בזולת:

ניקיון

אם אתם צרכני קנאביס למשל, כדאי להשתמש בגריינדר. ניתן להשתמש במכשיר כזה כדי לחסוך חומר קודם כל, אבל בעיקר בשביל לשמור על ניקיון ולא ליצור בלאגן מסביב ויחד איתו ניתן להשתמש גם בקססונית לשמור את התערובת ובאביזרים נוספים שיעזרו לנו לשמור על הסביבה נקייה. כמובן שאחרי העישון חשוב לאסוף את כל הבדלים ואת כל הלכלוך שהצטבר וזה משהו שאתם חייבים להקפיד עליו.

הישמרו משריפות

זכרו שכאשר אתם בטבע ישנה תמיד סכנה לפריצת שריפה, במיוחד אם אתם מטיילים במקום מיוער בחודשי הקיץ. אינספור התלקחויות ושריפות ענק התרחשו כתוצאה מבדלים שנזרקו ולא כובו או גחלים של נרגילה שהושארו במקום וזה בהחלט דבר מסוכן וגרוע ביותר לסביבה. כשאתם מסיימים לעשן ודאו שהסיגריה כובתה כראוי וקחו אתכם את הבדלים כאמור, מה שיוודא סופית שנזקי שריפה כאלו לא יתרחשו.

יוצאים לטייל: כל מה שצריך לדעת לפני ששולפים את הסיגריה

התחשבו בסובבים

אם אתם נמצאים בטיול ויש סביבכם הרבה אנשים, ואם אתם מרגישים כי העישון שלכם מפריע למי מהם, אולי עדיף שלא לעשות זאת. כמובן שחשוב במיוחד להתחשב במקרים שמעירים לכם ובגלל שאתם נמצאים בחיק הטבע, אין שום בעיה למצוא מקומות אחרים ומרוחקים לעשן בהם כך שזה לא יפריע לאף אחד.

השתמשו בחכמה בחומרים משני תודעה

אם אתם מעשנים קנאביס בטבע, עדיף לעשות זאת במקום בטוח כאשר יש סביבכם אנשים נוספים שאתם מכירים. הקנאביס גורם לתחושת אופוריה ועל אף שזה יכול להיות נעים, כאשר אתם נמצאים במקומות מסוכנים כמו מצוקים גבוהים זה בהחלט עשוי להיות מסוכן ורצוי מאד שתשמרו על עצמיכם.

לסיכום – בהיעדר חוק ברור לגבי עישון בטבע, כל שנשאר לנו זה לזכור לדאוג לנקות אחרינו ולהתחשב בשאר הסובבים אותנו. כשאתם יוצאים לטיול קחו אתכם מראש שקיות זבל וכך תוכלו להיפטר בקלות מהבדלים והלכלוך אחרי הסיגריה. טיול מהנה!

נגישות