איפה אפשר לקנות ספרים משומשים?

צריכה של ספרות ושירה מהווה חלק בלתי נפרד מהעולם התרבותי של כל אחד ואחת מאיתנו, ובייחוד בעבור חובבי ספרים שרוצים להוסיף עוד ספר לאוסף הקיים. אולם, רכישה של ספר חדש יכולה להגיע לעשרות שקלים ולספרים נדירים אפילו יותר, ועל כן אחת הדרכים הטובות ביותר לבצע רכישה של ספרים היא דרך רכישה של ספרים יד שנייה. מעבר לחיסכון הכספי, מדובר בדרך אקולוגית ובעלת מודעות סביבתית גבוהה. אז איפה אפשר לקנות ספרים משומשים? להלן סקירה שתסייע לכם לחסוך כסף אבל גם לתרום לעולם אקולוגי יותר:

חנויות ספרים יד 2

ברחבי הארץ פועלות חנויות ספרים המתמחות בספרים יד שנייה כמו גם ספרים משומשים שעברו בין מספר ידיים. חנויות אלו מציעות לכם לא רק ספרים משומשים במחירים נגישים אלא גם חווית רכישה יוצאת דופן, בזכות מעטפת אישית וכן יכולת להתרשם מספרים נדירים שהגיעו לידיהן של החנויות. בנוסף, חלק מהחנויות מציעות מעבר ליכולת לבצע רכישה גם אפשרות לשבת ולקרוא על ספות וכורסאות לצד קפה ועוגה, ועל כן מדובר בחוויה מקסימה שבמסגרתה ניתן לקנות ספרים משומשים בשפה העברית וכן בשפות נוספות.

קבוצות ברשתות החברתיות

בשנים האחרונות הוקמו עשרות קבוצות ייעודיות בעבור חובבי הספרים. מדובר בקבוצות שבמסגרתן החברים בהן מציעים למכירה או אפילו בחינם ספרים משומשים, כל זאת כחלק מקהילה מגובשת שמורכבת מחובבי ספרים שמעבירים את הספרים שיש ברשותם בעבור חברי קהילה אחרים. ההיצע הוא גדול אולם חשוב מאוד להיות עם אצבע על הדופק מאחר וספרים מבוקשים "נחטפים" מהר, ועל כן בדקו כי ההתראות לגבי פעילות הקבוצה מופעלת.

איפה אפשר לקנות ספרים משומשים?

חברים ועמיתים לעמותה

דרך נוספת שבמסגרתה אפשר לרכוש או לקבל במתנה ספר היא דרך חברים ועמיתים לעבודה. מדובר בתשלום סמלי אותו תידרשו לשלם בעבור הספר. תתפלאו לדעת אבל ישנם לא מעט ישראלים שמחזיקים בספרייה הביתית שלהם עשרות ולעיתים מאות ספרים ללא שימוש, ועל כן באמצעות רכישה המתבצעת דרך חברים או עמיתים לעבודה ניתן ליצור קהילתיות כמו גם לשלם בעבור ספר דרך חברים.

ירידים

יריד ספרים משומשים מתקיים במתנסים, מרכזים תרבותיים וכן כחלק משבוע הספר. זו הזדמנות מעולה בעבורכם לרכוש ספרים משומשים של מיטב הסופרים כולל מהדורות מוגבלות של ספרים משומשים שהפסיקו את הייצור שלהם. ירידים אלו נפוצים מאוד בארה"ב ובזמן האחרון גם כאן בישראל – כחלק מחוויה קהילתית אבל גם בלתי אמצעית בין חובבי הספרים שנפגשים יחדיו ורוכשים ספרים.

לסיכום, רכישה של ספרים משומשים הפכה לקלה יותר מאי פעם, לא מעט בזכות פלטפורמות שונות כמו אתרי אינטרנט, ירידים, רכישה בין חברים וכן קבוצות ברשתות החברתיות. בכך, גם אתם תוכלו לשדרג את הספרייה שלכם ולתרום לעולם אקולוגי יותר – בזכות רכישה של ספרים יד שנייה שאת חלקם כבר לא ניתן להשיג.

נגישות