מסע ישראלי: הטיול שכל ילד חייב לעבור

מסע ישראלי הוא למעשה מחנה קיץ אשר מתקיים בחודש יולי, בשני מחזורים. מחנה הקיץ הזה הוא הטיול שכל ילד חייב לעבור, וזאת בשל הערכים החיוביים כמו גם היכולת לממש את הטיול לטובת היכרות עם חברים חדשים, יצירה של חוויות מעצימות המתבצעות במסגרת של מחנה קיץ בעל ערך יהודי וציוני כמו גם ניצול זמן באופן מיטבי בעקבות היציאה לחופשת הקיץ. מה חשוב לדעת רגע לפני שנרשמים למסע ייחודי ומבוקש כמו מחנה הקיץ של מסע ישראלי? להלן כל הפרטים.

מחנה הקיץ מסע ישראלי – חוויה בלתי נשכחת

מסע ישראלי הוא מחנה קיץ המיועד בעבור תלמידים ותלמידות בכיתה יא' אשר רוצים ליצוק משמעות לקראת היציאה לחופשת הקיץ. ברבות השנים לקחו חלק במסע ישראלי מעל ל-300,000 משתתפים, כאשר מדובר במחנה קיץ ותיק הפועל מזה כ-15 שנים. את המסע מלווים מדריכים מוסמכים אשר לקחו חלק בעצמם בתור נערים ונערות בפעילות, כאשר הייחודיות של מסע ישראלי מגיעה לידי ביטוי ביכולת לקחת חלק במגוון רחב של פעילויות הכוללות בין היתר: מעגלי שיח, התנדבות בקהילה לצד חיבור למסורת ולציונות הישראלית והיהודית. בראש ארגון מסע ישראלי אשר מוציא את המחנה לפועל עומד האלוף במילואים אליעזר שקדי, לצד צוות מנהלים ומנהלות מהשורה הראשונה אשר מקפידים לבצע תהליכי עומק וחשיבה מתוך מטרה להוביל ליצירה של מענה ערכי וציוני בעבור המשתתפים.

הקריאה למעורבות ואכפתיות המתבצעת במסגרת של מחנה הקיץ הזה היא זו שהופכת אותו לבעל משמעות עמוקה, בייחוד על רקע ההבנה כי מדובר בהזדמנות לחבר את דור העתיד לאזרחות אשר תומכת בחיבור למקורות, כל זאת במסגרת של שהייה במחנה קיץ המתוחזק ברמה הגבוהה ביותר. כמי שמבינים כי ערכיות כמו גם  מסורת הם חלק בלתי נפרד מהעשייה החברתית, אין ספק כי מדובר בטיול שהוא בגדר חובה בעבור כל מי שלומד בתיכון ורוצה לנצל את חופשת הקיץ לטובת יצירה של חוויה מגבשת ומהנה.

 

 

מעל ל-1,900 מסעות יצאו לדרך – שריינו את מקומכם כבר עכשיו

כפי שציינו בתחילת הסיקרה, יציאה לחופשת קיץ מהווה הזדמנות מצוינת ליצירה של זמן איכות המבוסס על יציאה למחנה קיץ המתבצע ברחבי הארץ. גולת הכותרת של מסע ישראלי מבוסס על חיבור ודרך ארץ, כאשר המחנה עצמו נפתח בטקס פתיחה ולאחריו מתחיל שמונה ימים של מסע המתבצע בפריסה ארצית. היערכות לטיול מתבצעת עוד לפני על ידי הצוות המקצועי אשר מלווה את המסע, כאשר כאן תוכלו למצוא סקירה אודות ציוד לטיול שיכול להתאים גם למחנה הקיץ. באתר הרשמי של המחנה תוכלו למצוא מידע בנוגע להרשמה, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מענה אשר יוביל ליצירה של מענה אשר יגיע לידי ביטוי במסגרת של מחנה קיץ שהפך למסורת בעלת השפעה חיובית על תלמידים ותלמידות מכל רחבי הארץ.

חוויה בלתי נשכחת

הצוות הפדגוגי של מחנה הקיץ מורכב מאישי ציבור מוכרים כמו למשל הגברת מרים פרץ, לצד דמויות ציבוריות המעורבים מאוד בניהול המחנה. כאשר לוקחים בחשבון את הצוות המקצועי שעבר תהליך הכשרה מקיף לצד תוכנית ליווי אישית, אין ספק כי מדובר בהזדמנות שאסור לפספס, בייחוד על רקע ההבנה כי בכך ניתן יהיה להוביל ליצירה של מעטפת המאפשרת ליצור מעטפת אשר תניב לתלמידים ולתלמידות את היכולת לנצל את חופשת הקיץ לטובת מעורבות חברתית המגיעה לידי ביטוי בהתנדבות, עשייה חברתית וכן היכרות עם צעירים מכל רחבי הארץ, בשמונה ימים של מסע.

לסיכום

מסע ישראלי הוא טיול בעל משמעות בעבור תלמידי כיתות יא' אשר רוצים לקחת חלק בפעילות מהנה ומגבשת, במסגרת של מחנה קיץ המתבצע בליווי אישי מצד מדריכים מוסמכים ועם מבנה פדגוגי סדור. זה הזמן להיכנס לאתר ולהירשם, וזאת מתוך מטרה להבטיח את המקום לקראת המחזורים החדשים של עמותת מסע ישראלי.

נגישות